سرور اختصاصی یا سرور مجازی کدام بهتر است ؟

جهت خرید سرور ترید و بایننس اینجا کلیک کنید

سرور اختصاصی یا سرور مجازی کدام بهتر است ؟

سرور اختصاصی یا سرور مجازی کدام بهتر است ؟

سرور اختصاصی یا سرور مجازی کدام برای شما بهتر است؟ اگر شما هم به دنبال یک شرکت خوب برای طراحی و میزبانی سایت و فروشگاه اینترنتی خود هستید و بین انتخاب هاست اشتراکی، سرور مجازی و سرور اختصاصی مانده اید و نیاز به اطلاعات بیشتری دارید حتما گزینه های زیادی را در رابطه با سرورها و بهترین میزبانی وب دیده اید. برای افرادی که نمی دانند بین سرورهای اختصاصی و VPS که هر دو گزینه های مناسبی برای میزبانی سایت یا فروشگاه شما هستند،کدام را انتخاب کنند، ما این مقاله را جمع آوری کرده ایم تا تفاوت های آن ها را توضیح دهیم.
با توجه به جدا بودن مقایسه میزبانی اشتراکی با دو مورد دیگر در ادامه ما به این موضوع می پردازیم که سرورهای اختصاصی و VPS چیست، مزایا و معایب آن ها چیست و کدام یک برای کسب وکار شما بهتر خواهد بود. زمانی که در نهایت انتخاب خود را انجام دادید، می توانید بهترین ارائه دهنده میزبانی وب را برای خود انتخاب کنید. میزبان وب سایت شما ارتباط مستقیم بین محتوای تولیدی شما و جامعه اینترنتی است که می خواهید به آن برسید. به همین دلیل تصمیم گیری در مورد ارائه دهنده میزبانی و برنامه بسیار مهم است. اگر وب سایت شما و تیم مدیریت محتوای آن حرفه ای است و تعداد کاربران زیادی دارید، بهتر است از میزبانی اشتراکی دوری کنید. در مرحله بعد، انتخابی که شما باید انجام دهید، انتخاب سرور اختصاصی در مقابل VPS است. 

برای خرید سرور بورس توشن اینجا کلیک کنید

سرور مجازی چیست؟

یک VPS یک سرور خصوصی مجازی است و مانند ترکیبی از سرورهای اختصاصی و اشتراکی است. در حالی که یک سرور اختصاصی یک مشتری را روی یک سرور کامل میزبانی می کند، یک سرور اشتراکی چندین مشتری را می بیند که تمام منابع خود را روی یک سرور واحد به اشتراک می گذارند. برخلاف هر دوی آن ها، یک VPS میزبان چندین مشتری روی یک دستگاه است و از فن آوری مجازی سازی برای تقسیم سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی استفاده می کند. اگرچه کاربران همان سرور فیزیکی را به اشتراک می گذارند، اما انگار هر کدام سرور اختصاصی خود را دارند. هر کاربر در یک VPS بخشی از منابع سخت افزاری سرور اصلی را دریافت می کند و نیازی نیست آن را با دیگران به اشتراک بگذارد.
یکی از ویژگی های ضروری در بهترین سرویس های میزبانی VPS (که در تب جدید باز می شود)، استفاده از هایپروایزر است. این یک نوع نرم افزار است که میزبان را قادر می سازد تا با به اشتراک گذاری منابع خود از چندین کاربر پشتیبانی کند.
در یک سرور اشتراکی، همه کاربران مجبور به اشتراک منابع محدود یک سان هستند. اما با یک هایپروایزر، هر کاربر بخش مشخصی از منابع را به خود اختصاص می دهد. اگر کاربری نیاز به دسترسی به منابع بیشتری داشته باشد، می تواند از کاربر دیگری که از منابع آن ها به طور کامل استفاده نمی کند، وام بگیرد.


سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی نوعی میزبانی وب است که در آن مشتری یک سرور فیزیکی کامل برای ذخیره وب سایت خود دارد. از آنجایی که مشتری مجبور نیست منابع سرور را با کسی به اشتراک بگذارد، این سرور از عملکرد بالا و امنیت قوی برخوردار است. آن ها همچنین انعطاف پذیری بیشتری در پیکربندی سخت افزاری و نرم افزاری متناسب با نیازهای خود دارند. میزبانی اختصاصی در صورتی ایده آل است که نیاز داشته باشید که از سخت افزار اختصاصی و قدرتمند استفاده کنید، بودجه مناسبی داشته باشید، روزانه حجم زیادی از ترافیک وب را مدیریت کنید، به امنیت پیشرفته نیاز داشته باشید یا یک  سایت یا فروشگاه اینترنتی بسیار فنی را با سیستم عامل خود راه اندازی کنید.

 

بررسی مزایا و معایب سرور مجازی VPS


مزایا:
 راه اندازی: از آنجایی که یک سرور اختصاصی براساس نیازهای مشتری ساخته می شود، فرآیند برقراری ارتباط با مهندسان و ایجاد دستگاه زمان می برد. اما ماهیت یک VPS به گونه ای است که می توان آن را به سرعت راه اندازی کرد. سرورهای مجازی در حال حاضر روی ماشین های ساخته شده راه اندازی شده اند، بنابراین تنها نیاز به فعال سازی دارند. شما می توانید پروژه خود را با یک VPS زودتر از زمین خارج کنید.
 مقرون به صرفه بودن: در یک VPS، چندین کاربر سخت افزار یکسانی را به اشتراک می گذارند. بنابراین، هزینه عملیاتی در همه آن ها تقسیم می شود و VPS را مقرون به صرفه تر از سرورهای اختصاصی می کند.
کنترل: شما می توانید یک برنامه را روی سرور خود نصب کرده و در هر زمانی آن را راه اندازی مجدد کنید. اگرچه شما یک سرور فیزیکی را با مشتریان دیگر به اشتراک می گذارید، اما VPS خودتان می تواند بدون تاثیر گذاشتن بر دیگران راه اندازی مجدد شود، بنابراین شما می توانید همه چیز را طبق برنامه خودتان اجرا کنید.

سرور اختصاصی یا سرور مجازی کدام بهتر است ؟
معایب:
پیکربندی: در یک محیط VPS، انعطاف پذیری زیادی در پیکربندی وجود دارد، اما از نظر ذخیره سازی و تخصیص حافظه محدود است. شما قادر به نصب بسته های نرم افزاری بزرگ، یا هر چیز دیگری که به طور بالقوه می تواند امنیت سایر مشتریان روی سرور را تهدید کند، نخواهید بود.
امنیت: از آنجایی که در یک سرور فیزیکی چندین کاربر وجود دارد، یک رخنه امنیتی در بخش های مختلف نیز می تواند برای شما خطرناک باشد.
تفاوت های فنی: به طور کلی تفاوت های فنی بین سرور اختصاصی و VPS بسیار کم است، چرا که یک سرور اختصاصی را می توان به چندین سرور خصوصی مجازی تقسیم کرد که قادر به داشتن سیستم عامل مخصوص به خود هستند. اغلب افراد یک سرور اختصاصی انتخاب می کنند و سپس آن را به یک VPS تبدیل می کنند، زیرا مجوزهای نرم افزاری مختلف می تواند برای یک VPS ارزان تر باشد.
سرعت: ابتدا بیایید تفاوت سرعت بین استفاده از سرور اختصاصی را در برابر VPS در نظر بگیریم. سرور اختصاصی دستگاهی است که هیچ لایه مجازی ندارد که یک VPS داشته باشد. این یعنی اطلاعات می توانند بدون هیچ گونه تاخیری منتقل شوند که به نوبه خود به معنای پاسخ سریع تر و زمان بارگذاری وب سایت شما است.
منابع: داشتن یک سرور اختصاصی به این معنی است که به جای اشتراک گذاری یک دستگاه بین چندین کاربر، به تمام منابع روی سرور دسترسی خواهید داشت. این به معنای حافظه بیشتر، قدرت CPU بیشتر، فضای ذخیره سازی و دیگر ویژگی های مربوط به سخت افزار است. فکر کردن به این موضوع که وب سایت شما چقدر بزرگ خواهد بود و به چه منابعی نیاز خواهید داشت، هنگام در نظر گرفتن یک سرور اختصاصی در مقابل VPS بسیار مهم است.

 

بررسی مزایا و معایب سرور اختصاصی


مزایا:
منابع و عملکرد: وقتی صحبت از عملکرد پردازش نشده می شود، مانند قدرت CPU / GPU، RAM، حافظه ذخیره سازی یا دیگر جنبه های سخت افزاری و نرم افزاری، سرورهای اختصاصی در صدر قرار می گیرند. شما هیچ سرور VPS یا اشتراکی پیدا نخواهید کرد که بتواند عملکرد بهتری از یک سرور اختصاصی داشته باشد، زیرا با سرور دوم نیازی به اشتراک گذاری منابع خود نخواهید داشت. شما از سرعت بالاتر و تاخیر کم تر لذت می برید. اگر وب سایت شما مملو از محتوای سنگین مانند ویدیوها، تصاویر و دیگر فایل های بزرگ است، به یک سرور با کارایی بالا نیاز دارید که بتواند زمان بارگذاری محتوا را به حداقل برساند.
امنیت: اگر یک مشتری با تهدید امنیت میزبانی وب (باز شدن در تب جدید)در یک سرور اشتراکی مواجه شود، این می تواند برای سایر کاربران نیز مشکل ساز باشد. از آنجایی که یک سرور اختصاصی میزبان یک مشتری واحد است، از یک سرور VPS یا اشتراکی امن تر است. همچنین به منابع بیشتری دسترسی دارد که نقض شکاف های امنیتی را آسان تر می کند. افزایش امنیت به خصوص در صورتی مفید است که وب سایت شما درگاه پرداخت داشته باشد و نیاز به سازگاری با صنعت کارت های پرداخت داشته باشد.
سفارشی سازی: یک سرور اختصاصی حداکثر انعطاف پذیری را در زمینه پیکربندی سرور و تنظیم تخصیص منابع به شما می دهد. اگر کسب وکار شما به سرعت در حال رشد است یا دوره هایی را پشت سر می گذارید که ترافیک وب افزایش چشمگیری پیدا می کند، سرور اختصاصی خود را با این تغییرات وفق می دهد و عملکرد خود را برای جلوگیری از کندی حفظ می کند.
مدیریت: اگر برنامه میزبانی وب مدیریت شده (که در تب جدید باز می شود)را با سرور اختصاصی خود انتخاب می کنید، به راحتی می توانید مطمئن باشید که مهندسان و تکنسین های اختصاصی برای راه اندازی و نگهداری سرور شما وجود دارند. سفارشی سازی یا رفع مشکلات نیز به این دلیل راحت می شود که این متخصصان مجبور نیستند با جریان های دیگر داده روی سرور سر و کار داشته باشند یا توسط سایر کلاینت ها محدود شوند. آن ها با آزادی بیشتر، جایی برای گزینه ها و راه حل های بیشتر در هنگام مواجهه با مسائل خواهند داشت.

سرور اختصاصی یا سرور مجازی کدام بهتر است ؟
 معایب:
هزینه: از عملکرد بالا تا امنیت پیشرفته، یک سرور اختصاصی بهترین عملکرد را در میزبانی به شما خواهد داد. به همین دلیل یکی از گران ترین گزینه های میزبانی وب است.
پیچیدگی: سرورهای اختصاصی پیچیده هستند و مدیریت آن ها نیاز به کمی دانش فنی دارد. اغلب افراد با انتخاب یک راه حل مدیریت شده با این مشکل مقابله می کنند، اما این کار به هزینه ها اضافه می کند.

 

بررسی موارد بیشتر

قابلیت اطمینان حوزه ای که VPS واقعا در آن می درخشد، مقیاس پذیری است. در مقایسه با سرور اختصاصی، افزایش مقیاس VPS در زمان نیاز بسیار آسان تر است. به این دلیل که در VPS شما تنها از بخشی از منابع موجود استفاده می کنید. زمانی که وب سایت شما رشد می کند، به راحتی می توانید بدون هیچ گونه تغییر گران قیمت و وقت گیر در سخت افزارهایی که باید با یک سرور اختصاصی ساخته شوند، اطلاعات بیشتری را به آن اختصاص دهید.

قیمت گذارى یکی دیگر از حوزه هایی که VPS در آن به وضوح برتر است، قیمت گذاری است. میزبانی VPS اغلب بسیار ارزان تر از میزبانی اختصاصی است. چندین کلاینت روی یک سرور به این معنی است که هزینه برای عملکرد کامل سخت افزار بین همه آن ها تقسیم می شود. یک سرور اختصاصی می تواند حدود سه برابر قیمت ماهانه یک VPS هزینه داشته باشد.

با در نظر گرفتن تمام این عوامل، تصمیم شما در مورد سرور اختصاصی در مقابل VPS بستگی به نوع وب سایت شما دارد. آیا به قدرت و منابع کامل یک سرور اختصاصی نیاز دارید یا یک VPS سبک تر، قابل مدیریت تر و با قیمت مناسب تر را ترجیح می دهید؟ انتخاب با شماست و امیدواریم به شما در تصمیم گیری کمک کنیم.


نتیجه گیری

سرورهای اختصاصی برای مشتریان سطح سازمانی مناسب تر هستند. این ها کسب و کارهایی هستند که ترافیک وب بالایی دریافت می کنند، با تراکنش های مالی زیادی سر و کار دارند، فایل های رسانه ای بزرگی دارند، یا نیاز به کنترل عمیق برای سفارشی سازی سرورهای خود دارند.
همچنین برای استفاده از تمام پتانسیل یک سرور اختصاصی و حفظ آن به تخصص فنی نیاز دارید. برنامه های میزبانی اختصاصی عموما از حدود ۱۰۰ دلار در ماه شروع می شوند و می توانند بیش از ۶۰۰ دلار در ماه هزینه داشته باشند.
یک VPS برای کسب وکارهای کوچک و متوسط ایده آل است. اگر شروع به کار کرده اید و مخاطبان وب سایت شما به طور مداوم در حال رشد هستند، یک VPS می تواند به کنترل ترافیک و موج های احتمالی کمک کند. میزبانی VPS نیز مقرون به صرفه تر است و از حدود ۲۰ دلار در ماه شروع می شود، هر چند که می تواند به بیش از ۱۵۰ دلار برای یک ماه برسد.
پیدا کردن سرور مناسب برای راه اندازی وب سایت فرایندی پیچیده و پیچیده است. گزینه های گسترده موجود در بازار اغلب می توانند تصمیم گیری در مورد اینکه با چه سرویسی طرف هستیم را دشوار کنند. هنگام تصمیم گیری بین سرورهای اختصاصی در مقابل VPS، بهتر است وضعیت فعلی کسب وکار خود و میزان مقیاس پذیری آن در آینده نزدیک را در نظر داشته باشید. جهت خرید سرور مجازی به این لینک بروید.

 

به این مطلب امتیاز بدهید:
5/5 - (1 امتیاز)
برای خرید سرور بورس توشن اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نوزده =

سوالات خود را از ما بپرسید!

لطفا پیش از ارسال دیدگاه، چند مورد زیر را مطالعه نمایید:

- دیدگاه خود را به زبان فارسی ارسال نمایید.
- به دیدگاه کاربران دیگر احترام بگذارید، پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، تایید نخواهند شد.
- از ارسال لینک‌ سایت های شخصی و ارائه اطلاعات شخصی در متن دیدگاه پرهیز فرمایید.
- موارد مرتبط با بخش پشتیبانی را از طریق مرکز پشتیبانی مطرح فرمایید تا در اسرع وقت بررسی شوند.

بهترین سرویس ، کمترین قیمت

برخی از مشتریان خدمات مجموعه توشن

برخی از مشتریان توشن!

افتخار میکنیم که به ما اعتماد کرده اید...

اینستاگرام توشن را دنبال کنید...
تماس سریع