چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

جهت خرید سرور ترید و بایننس اینجا کلیک کنید

چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی، احتمالا شما هم در رسانه های اجتماعی درباره “خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی” شنیده اید. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت چگونه و تحت چه شرایطی امکان خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی وجود دارد؟ همانطور که میدانید بر اساس قانون بورس، شرکتی که تا کنون در بازار سرمایه فعال نبوده است و قصد پیوستن به این بازار را دارد، ملزم است قسمتی از سهام خود را در بورس برای خرید سهامداران عرضه کند که به این عمل عرضه اولیه گفته می شود که در مقالات متعددی به صورت کامل آن را توضیح داده ایم.

برای خرید سرور بورس توشن اینجا کلیک کنید

جهت  ایجاد جذابیت بیشتر در خرید سهام برای سهامداران و جذب سرمایه، عرضه های اولیه همیشه قیمتی کمتر از ارزش ذاتی دارند و از این لحاظ سرمایه گذاری های مطمئن برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا حتی بلند مدت به شمار می آیند و خرید و فروش عرضه های اولیه از پرسود ترین روش های کسب درآمد از بورس در بازه های کوتاه مدت هفتگی و یا حتی چند روزه می باشد. معمولا در این سهام ها به محض اتمام صف فروش تا چند روز قیمت فروش سهام صعودی است و تعداد زیادی از کاربران تازه ورد به بازار بورس جذب این خرید و فروش ها می شوند.

برای خرید عرضه اولیه لازم است در روز و ساعتی که توسط ناظر بازار در کارگزاری اعلام می شود و همچنین در سایت های فعال در زمینه  بورس نیز اطلاع رسانی می شود، از طریق کارگزاری و در همین ثانیه های اولیه سفارش خود را ثبت کنید تا موفق به خرید عرضه اولیه و استفاده از مزایای آن شوید.

نمونه پیام اطلاع رسانی عرضه اولیه کارگزاری مفید

در تصویر نمونه زیر پیام فوری در کارگزاری مفید را مشاهده می کنید که به کاربران این کارگزاری در مورد عرضه اولیه نماد آریا اطلاع رسانی کرده است. همانطور که مشاهده می کنید این پیام زمان دقیق سفارش گذاری را مشخص کرده است و قیمت و تعداد سهم مجاز و شرایط خرید را نیز اشاره کرده است.

چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

آیا امکان خرید سهام کمتر حداکثر سهمیه وجود دارد؟

در صورتی که بودجه شما محدود است و یا به هر دلیلی قصد خرید حداکثر سهام در هر عرضه اولیه را ندارید، مشکلی وجود ندارد و شما می توانید در زمان خرید تعداد سهام مد نظر را انتخاب کنید. برای مثال در صورتی که شما مجاز به خرید ۱۰۰۰ سهام باشید در صورت نیاز می توانید ۵۰۰ سهام و یا حتی کمتر خریداری کنید و سازمان بورس و یا کارگزاری محدودیتی در این مورد در نظر نگرفته است. البته همانطور که قبلا هم اشاره شد شما مجاز به انتخاب تعداد بیش از حداکثر سهام ارائه شده هم نیستید و برای مثال نمی توانید ۱۱۰۰ سهم خریداری کنید. لذا به اندازه نقدینگی خود و مقدار اعتباری که در حساب کارگزاری خود دارید می توانید اقدام به سفارش گذاری نمایید. البته در برخی کارگزاری ها برای کاربرانی که نقدینگی لازم برای خرید عرضه اولیه را ندارند نیز راه چاره ای گذاشته اند و تسهیلاتی را برای این کاربران در نظر گرفته شده اند.

خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

شما ممکن است به دلایل مختلف در یک بازه زمانی مشخص نیاز به نقدینگی بیشتر داشته باشید، برای مثال شما چندین سهام با ارزش که طی چند روز و پشت سر هم عرضه شده اند را خریداری کرده اید و برای سهام آخر نقدینگی کافی را ندارید و نمی توانید عرضه اولیه جدید را خریداری کنید. در برخی کارگزاری ها نظیر کارگزاری مفید توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه وجود دارد که با فعال کردن این گزینه شما می توانید بدون نقدینگی کافی به خرید عرضه اولیه در چهارچوب شرایط و قوانین کارگزاری بپردازید.

چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

با فعال ساختن گزینه این توافق نامه که به معنی امضای مجازی توافق نامه است، از طرف کارگزاری به نیابت از کاربران در روز و ساعت مقرر برای ثبت سفارش، سفارش عرضه اولیه برای کاربر ثبت می‌گردد. در نرم افزار معاملاتی برخی از کارگزاری ها، سفارش خودکار عرضه اولیه در صورت وجود نقدینگی به اندازه حداکثر نقدینگی مورد نیاز انجام می‌گیرد در حالیکه برخی از کارگزاری ها در صورت عدم وجود نقدینگی، اعتبار لازم جهت خرید عرضه اولیه را به کاربران خود اختصاص می‌دهند.

 برای درک بهتر این موضوع، در عرضه اولیه آریا که تصویر آن بالاتر نمایش داده شد، حداکثر سهمیه قابل سفارش برای هر کد حقیقی و حقوقی ۱۰۰سهم و سقف قیمتی ۶۵٫۱۱۹ریال بوده است. بنابراین حداکثر نقدینگی مورد نیاز (به ریال) برابر است با:

۱۰۰x65.119=6.511.900

تفاوت خرید عرضه اولیه مستقیم توسط کاربر با خرید کارگزاری

در مثال یاد شده، چنانچه خود کاربر سفارش عرضه اولیه را انجام بدهد، می‌تواند هر تعداد سهم تا حداکثر ۱۰۰ سهم  سفارش بگذارد. در حالی که در ارسال سفارش خودکار عرضه اولیه، سفارش در سقف سهمیه به تعداد ۱۰۰ سهم و جمعاً به ارزش ۶٫۵۱۱٫۹۰۰ ریال ارسال می‌گردد که  برخی از کارگزاری ها تنها در صورت وجود نقدینگی حداقل به این مبلغ، ارسال سفارش خودکار را  ممکن می‌سازند که از موجودی کاربر کسر می‌گردد و در برخی دیگر از کارگزاری ها در صورت عدم وجود نقدینگی لازم، اعتبار لازم برای ارسال سفارش به کاربر اختصاص داده می‌شود که این تخصیص اعتبار در غالب منفی شدن موجودی نقدینگی در نرم افزار نشان داده می‌شود یعنی موجودی نقدینگی کاربر در صورت صفر بودن، پس از ارسال سفارش خودکار به صورت ۶٫۵۱۱٫۹۰۰- ریال نمایش داده می‌شود که کاربر می‌بایست ظرف چند روز بدهی خود را به کارگزاری تسویه نماید.

چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی

نکات طلایی در خرید و فروش عرضه اولیه

  • صبور باشید و از تجارب دیگران استفاده کنید.
  • در صورتی که ریسک پذیری بالایی دارید سعی کنید سهام ها را قبل از مرحله اصلاح بفروشید.
  • سهم را در صورتی که بفروشید که مجبور هستید.
  • در صورتی که سهام پر سود تری اعلام شود می توانید سهم فعلی را بفروشید.
  • روند فعالیت شرکت ها و سهم های مشابه را بررسی کنید.
  • از سرور بورس استفاده کنید تا همیشه از اولین ها باشید.
  • صرف نظر کردن از بخشی از سود همیشه بهتر از ضرر است.

سرور مجازی بورس چیست؟

سرور مجازی بورس یک کامپیوتر ۲۴ ساعته روشن است که به شما این امکان را می دهد تا از هر نقطه ای از ایران بتوانید با سرعت اینترنت بسیار بالایی بتوانید در بازار بورس فعالیت کنید.

شرکت توشن ارائه دهنده انواع سرور مجازی بورس ایران می باشد. این شرکت با تکیه بر دانش های روز و با استفاده از فناوری های جدید که از کشور های اروپایی وارد شده است، اقدام به ارائه سرعت اینترنت تا ۱۰۰۰۰ مگابیت بر ثانیه می کند.

تست سرعت و پینگ سرور مجازی بورس

سرور بورس، برگ برنده خرید عرضه اولیه سهام

در این مطلب با چگونگی خرید عرضه اولیه بدون نقدینگی آشنا شدید ولی این اطلاعات به تنهایی کافی نیستند. سرور مجازی بورس توشن بهترین گزینه از یک شرکت معتبر ایرانی است که ارائه دهنده سرور های پر سرعت از کشور های مختلف بوده و شما با تهیه این سرور ها با قیمت مناسب و ارزان، علاوه بر دسترسی به اینترنت پر سرعت تا ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه و بدون محدودیت، به پینگ تایم صفر الی یک میلی ثانیه ای به سرور های سایت های کارگزاری بورسی و دیگر سایت های داخلی دسترسی داشته باشید. این سرور ها با سخت افزار قدرتمند، به همراه پر سرعت ترین اینترنت ایران به طور کامل نیاز های شما برای زدن سرخطی خوب را برآورده خواهند کرد.

جدول مقایسه سرعت و امکانات سرور مجازی بورس با اینترنت خانگی / شرکتی

جدول مقایسه سرعت اینترنت خانگی و سرور مجازی بورس

به این مطلب امتیاز بدهید:
5/5 - (1 امتیاز)
برای خرید سرور بورس توشن اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + ده =

سوالات خود را از ما بپرسید!

لطفا پیش از ارسال دیدگاه، چند مورد زیر را مطالعه نمایید:

- دیدگاه خود را به زبان فارسی ارسال نمایید.
- به دیدگاه کاربران دیگر احترام بگذارید، پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، تایید نخواهند شد.
- از ارسال لینک‌ سایت های شخصی و ارائه اطلاعات شخصی در متن دیدگاه پرهیز فرمایید.
- موارد مرتبط با بخش پشتیبانی را از طریق مرکز پشتیبانی مطرح فرمایید تا در اسرع وقت بررسی شوند.

بهترین سرویس ، کمترین قیمت

برخی از مشتریان خدمات مجموعه توشن

برخی از مشتریان توشن!

افتخار میکنیم که به ما اعتماد کرده اید...

اینستاگرام توشن را دنبال کنید...
تماس سریع